Prodejna jízdních kol v Praze

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

 

Naše prodejny

 

Profesionální servis

Ukázky servisu jízdních kol a elektrokol

 

Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

Ukázky servisu lyží

NABÍDKA KOL

PŘÍSLUŠENSTVÍ

ČLÁNKY

foto_neni_k_dispozici

VYBÍRÁME DĚTSKÉ KOLO K JEŽÍŠKU

BIKEPRODEJNA.cz 2016-12-02 17:52:50

VYBÍRÁME DĚTSKÉ KOLO K JEŽÍŠKUMáte doma malého cyklistu? Pak možná pod vánočním stromkem bude letos stát nové dětské kolo. Pokud ještě váš drobeček loni řádil na odrážedle a toto bude jeho první „opravdové“ kolo, dost možná už právě na těchto několika prvních chvílích bude záviset, jaký si vytvoří vztah k cyklistice obecně. Jaké by mělo být dětské kolo, které rozehraje v očích vašeho potomka to správné nadšení a bude pro něj zároveň pohodlné a bezpečné? První a nejdůležitější zásada je, že musí sedět. Jestli netrváte na překvapení, vezměte svou ratolest, ať si kolo na prodejně vyzkouší. Možná vám také prozradí, jaké se mu nejvíce líbí.

Velikost je zásadní z hlediska pohodlnosti i bezpečnosti

Rozhodujícím faktorem při koupi nového dětského kola bude bezesporu jeho velikost. Ta se udává jako rozměr zapletených kol, který může činit od 12" do 24". Výrobci uvádějí k jednotlivým velikostem také výšku postavy, pro kterou se kolo hodí, platí ale, že je vždy lepší daný rozměr vyzkoušet. A mělo by sedět přesně.

Pro výběr velikosti existuje základní poučka: dítě by mělo dosáhnout alespoň špičkama nohou na zem. Zajistíte tak, že i kdyby dítě ještě spolehlivě neovládalo techniku jízdy, bude moci snadněji zastavit a z kola seskočit. Naproti tomu jízda na příliš velkém, těžko ovladatelném kole může skončit ošklivým pádem.

Ze začátku pomohou balanční kolečka

Bicykly pro různě velké dětské cyklisty disponují také různým vybavením a příslušenstvím. Kola do rozměrů 16", tedy pro děti do cca 115 cm, bývají vybavena také přídavnými kolečky. Ta pomohou nejmenším cyklistům udržet stabilitu a skvěle se hodí pro děti, které nemají zkušenost s odrážedlem. Co ale platí pro jednoho, nemusí platit pro druhého – možná máte doma šikulu, který zvládne jízdu rovnou bez koleček, výjimkou nejsou ale ani děti, které si na nový pocit rovnováhy na kole zvykají déle.

Brzdit se děti naučí sešlápnutím pedálu dozadu

První dětská kola využívají léty osvědčený způsob učení reakce na nebezpečnou situaci. Kromě klasické pákové brzdy mají zpravidla také brzdu protisměrnou. Ta je prospěšná hlavně při prvním seznamování s jízdou na kole – děti se tak učí reagovat na aktuální nebezpečí sešlápnutím pedálu dozadu, aby kolo zabrzdilo. Tohoto reflexu se pak na větších kolech, která jsou již vybavena volnoběžkou, bez problému zbavují.

Na kolech do velikosti 20" nehledejte přehazovačku, naproti tomu modely rozměrů 20" a větší přehazovačku mají téměř vždy. Bicykly s velikostí kol 24" jsou někdy přezdívány jako „tříčtvrteční“ a jedná se o téměř věrnou kopii kola pro dospělé – s čelisťovými brzdami, ovšem s rámem a klikami přizpůsobenými dětským proporcím.

Vybírejte u dobrého prodejce a nezapomeňte na bezpečnostní prvky

Pořizujete-li kolo pro své nejmenší nebo i pro své větší děti, potřebujete, abyste se mohli na kvalitu dílů, montáže i servisu plně spolehnout. Neměli byste také zapomenout na nákup doplňků, které jsou nutné z hlediska bezpečnosti, jako je například dětská cyklistická přilba, chrániče a reflexní prvky. Ideální je také zadní blikačka

V naší nabídce naleznete: dětská kola Superior, dětská kola Leader Fox, dětská kola Rock Machine, dětská kola Galaxy, dětská kola Apache, dětská kola Pells.

Při výběru kola je samozřejmě důležitá cena. Nezapomeňte, že levné dětské kolo sice splňuje veškéré normy a homologace, ale většinou je stavěno těžších materiálů, které jsou levnější, a výsledná celková hmotnost dětského kola je dosti vysoká. Naopak sice trochu dražší dětská kola jsou vyráběna prakticky všechna z duralových slitin, které jsou lehké, a výsledná hmotnost kola může být i o několik kg nižší, než u levného kola.

HMOTNOST JE NAPROSTO ZÁSADNÍ

Snažte se vybírat dětské kolo co nejlehčí! Vašemu malému cyklistovy se na takovémto kolo bude nejen dobře jezdit, ale především se nebude namáhat víc, než musí. Díky tomu můžete podniknout delší výlety, a jízda bude pro dítě radostí, a ne utrpením.

Na naší prodejně, či infolince vám rádi poradíme s výběrem vhodného kola


dětská kola 26", dětská kola 24", dětská kola 20", dětská kola 18", dětská kola 16", dětská kola 14", dětská kola 12"Zpět

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

Prodejna Cyklo servis Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz