ELEKTROKOLA > Elektrokola 29" > Elektrokola 29" pánská > Blizz INT e60-29

ROCK MACHINE Blizz INT e60-29 2021

  

ROCK MACHINE Blizz INT e60-29 2021 - varianty

Velikost rámuBarva Cena pro Vás Dostupnost
Kdy zboží dostanu?
 
17.0"(M)Matte Khaki/Neon Orange/Black89 990 Kč
Dodavatel1 ks
Prodejna Chabry0 ks
Kdy zboží dostanu?
19.0"(L)Matte Khaki/Neon Orange/Black89 990 Kč
Dodavatel4 ks
Prodejna Chabry0 ks
Kdy zboží dostanu?
21.0"(XL)Matte Khaki/Neon Orange/Black89 990 Kč
Dodavatel0 ks
Prodejna Chabry0 ks
Kdy zboží dostanu?
NEDOSTUPNÉ
ID produktu: 188665

PopisRYCHLEJI NEŽ KDY PŘEDTÍM. PROČ?
Rock Machine velmi dlouho přemýšlel, zda má smysl elektrokola srovnávat s běžnými koly. Aby bylo možné na tuto otázku odpovědět, bylo nutné se zeptat cyklistů na jejich názor, co se jim osobně na elektrokolech líbí či nelíbí. Pro konstrukci ideálního elektrokola, které jezdce doslova nadchne od prvního šlápnutí do pedálů, bylo potřeba od cyklistů zjistit jejich pocity, názory a dojmy přímo z terénu. Rock Machine na základě těchto dat zjistil následující:

SÍLA MĚ PROVÁZÍ
Elektrokola Rock Machine jsou vybavena elektromotory s podporou šlapání o síle až 250 W. Tento výkon je u většiny cyklistů mnohem větší, nežli výkon, který by byli sami schopni při šlapání vyvinout. Čím silnější motor, a jeho kroutící moment, tím větší síla, která hlavním komponentem elektrokol.

MÍSTA, KTERÁ BYLA DŘÍVE TABU
...kopec, na který jste se dříve jen dívali, dnes vyjedete a ani se moc nezadýcháte. Vzdálená místa, která byla dříve TAK daleko, jsou dnes mnohem blíž, a podívat se na ně již bude hračka. Hlavní důvod proč se podíváte i na místa, která byla pro vás dříve TABU je ten, že elektrokola Rock Machine jsou vybavena vysokokapacitními bateriemi, které dodají kolu i jezdci dostatečnou energii.

TERÉN, TERÉN A ZASE TEN TERÉN
Žádný terén již nebude nikdy překážkou. Aby tomu tak bylo, je potřeba mít skběle ovladatelné a silné elektrokolo. to je ten důvod, proč elektrokola Rock Machiner mají v sobě zakomponované geny klasických kol. Rock Machine kladl důraz na co nejnižší hmotnost v kombinaci s odpružením a geometrií, které jsou základem jistého a správného ovládání.

JÍZDA JE ZÁBAVA
Jezdit na klasickém kole je zábava, a co teprve na elektrokole? S ním je zábava dvojnásobná. Pokud vaše výlety byli pár kilometrů, vše se najednou změní. Již to nebudou kilometry, ale desítky kilometrů. Spousta nových, dříve nepoznaných míst, a ještě vám zbude spousta sil na další den.

CHCI ELEKTROKOLO, KTERÉ VYPADÁ JAKO NORMÁLNÍ KOLO
Elektrokola Rock Machiner jsou opravdu trochu jiná! Podařilo se vytvořit kolo, které jezdce nadchne přirozeností šlapání, hravostí a přesností ovládání. Právě proto je integrace všech těchto prvků u elektrokol tolik důležitá a pro modely ROCK MACHINE BLIZZ naprosto určující. Žádné z technologických řešení elektrokol Rock Machine není náhodné.

KOMPONENTY OD SHIMANA
se těší zasloužené reputaci pro svou odolnost a skvělé výkony. A jejich systémy pro elektrokola nejsou výjimkou. Pro Rock Machine byla při výběru pohonných jednotek důležitým faktorem skutečnost, že Shimano při vývoji svých motorů nesoustředí veškerou pozornost pouze na hrubou sílu. Díky geniální kostrukci jednotky Shimano EP8 mohou mít rámy elektrokola skoro identickou délku zadních vzpěr jako jejich bezmotoroví bratři, což zaručuje podobný zážitek z jízdy. Elektrokola Rock Machine mají také tzv. Q faktor (šířka mezi klikami) májí stejný, jako klasické MTB. Kompaktní design navíc krásně souzní s rámem a při hmotnosti nejsilnějšího z motorů EP8 pouhých 2,6 kg zůstává kolo stále skvěle ovladatelné. Běžnou záležitostí je již nastavitelnost systému přes Bluetooth v intuitivní appce Shimano, nebo prostřednictvím displeje ve vybraných zařízeních od Garminu nebo Sigmy.

VÍTEJTE DO DOBY LITHIOVÉ
Cyklistický průmysl je právě uprostřed největší proměny od doby co byl vynalezen bicykl (rozuměj za celou svou historii). Rock Machine se narozdíl od ostatních výrobců spoléhá mimo prověřené jednotky Shimano také na svůj vlastní e-bikový systém. Díky tomuhle in-house konceptu mohli inženýři navrhnout rámy od úplného začátku kolem pohonné jednotky, která také prošla vývojem. Výsledkem je unikátní řada elektrokol Rock Machine připravených ulehčit vám život na dvou kolech, ať už denně dojíždíte do práce nebo se chystáte na vícedenní výlet s přáteli.

NĚKDO POŘÁD PROKLÍNÁ WATTY
Ale zamysleli jste se nad nimi vůbec? Co vás osobně baví na ježdění? Pro mnoho z nás jsou důvody pořád stejné: zažít nějakou tu legraci venku v přírodě, trošku si máknout, užít si pocit svobody a nádherné výhledy nebo jen přechytračit všechny “jezdce” v kouřících plechovkách při odpolední špičce. Na elektrokola Rock Machine se koukáme spíše jako na způsob znásobení zábavy, než pomocníka v bojích s příkrými kopci. V Rock Machine vyrábíme elektrokola jako přesné protějšky jejich „obyčejných” bratrů, se stejnou geometrií, připravena pro stejnou porci zábavy. Pořád musíte točit nohama. A věřte nám, ty prokleté watty v rámové trubce vystřelí váš zážitek z jízdy do úplně nové dimenze.

ROCK MACHINE Blizz INT e60-29 je trailové elektrokolo s novým motorem Shimano EP8 s 85 Nm a plně integrovanou baterií s dojezdem až 150 km (ECO mode). Lehký rám s vnitřním vedením jsme vyladili tak, aby byl co nejlépe ovladatelný na technických trailech, ale zvládli jste na něm i delší vyjížďky v horách, prudké výjezdy a rychlé XC sekce. O komfort a bezvadné ovládání se stará Rock Shox Judy se 130 mm zdvihu, teleskopka s vnitřním vedením a zdvihem dle velikosti rámu 150 nebo 170 mm. Čtyř pístové brzdy Shimano s metalickými destičkami vás zastaví naprosto bez problémů i za mokra.

BENEFITY
Nový pohon Shimano EP8 s 85 Nm a dojezdem až 150 km (ECO mode)
Vidlice Rock Shox Judy Air fork (130 mm)
Nová generace rámu s Trail Ultimate geometrií pro maximální kontrolu na trailu
SHIMANO 4 pístkové brzdy s metalickou směsí
Teleskopka se 150&170 mm zdvihu podle velikosti rámu
Block Lock hlavové složení proti poškození rámu řídítky při pádu
E-TUBE PROJECT individuální nastavení motoru pomocí aplikace E-Tube ShimanoROCK MACHINE Blizz INT e60-29

SHIMANO EP8

Uvedení nového SHIMANO systému pro elektrokola, známého jako SHIMANO EP8, přináší dva pilíře pro e-cyklistiku - hardware a software – současně nové měřítko v systémově navržených komponentech elektrokol, které dokážou zvládnout vše od prvotřídních horských kol a závodních závodů, trail, cross-country, nenáročně MTB až po trekingová a off-road dobrodružství.SHIMANO e-MTB systém druhé generace je nabitý novými funkcemi navrženými tak, aby výkonový standard EP8 dosáhl toho nejlepšího, jaký kdy v historii elektrokola od společnosti Shimano viděl. SHIMANO EP8 má mnoho jedinečných vlastností jako je větší výkon při nižší hmotnosti, plynulejší šlapání, čistě integrovanou pohonnou jednotku se sníženou hlučností, která také dokáže účinněji udržet chlazení a poskytuje lepší ovladatelnost na kole před svými předchůdci.

Pohonná jednotka
Nová pohonná jednotka SHIMANO EP8 (DU-EP800) je schopna vyvinout točivý moment 85 Nm, aby dosáhla nejnáročnějších stezek a nejstrmějších stoupání. Toto 21% zvýšení výkonu oproti jeho předchůdci SHIMANO STEPS E8000 přichází spolu se snížením hmotnosti o 300 g na 2,6 kg (snížení o 10%) díky novému magnesiovému obalu pohonu. Tato nízká hmotnost a vysoký špičkový výkon z něj činí jednu z nejlepších pohonných jednotek ve své třídě, pokud jde o poměr výkonu k hmotnosti.

Baterie
Mezi možností výběru baterií patří nové baterie SHIMANO, které byly oznámené v květnu 2020, dva typy 630Wh baterií, na spodní rámovou trubku BT-E8016 a vnitřní BT-E8036 baterie, nebo menší, ale rychlejší nabíjející se interní baterie 504Wh, BT-E8035-L. Stejně jako jejich předchůdci, i všechny baterie SHIMANO STEPS pro elektrokola mají extrémně dlouhou životnost s až 1 000 cyklů plného nabití, než klesnou na 60% své původní kapacity, což je v mnoha případech delší časový úsek než průměrná doba vlastnictví kola.

EP8 SOFTWARE
Vylepšený software EP8 je druhou polovinou vzorce SHIMANO pro přirozenější pocit z elektrokola. Toho bylo dosaženo úpravou způsobu fungování tří úrovní podpory a přizpůsobitelností těchto režimů.


BOOST
mód nyní dosahuje maxima 85Nm kroutícího momentu, dosaženého nízkým vstupním kroutícím momentem jezdce.

TRAIL také dosáhne maxima na 85Nm, ale zároveň lépe reaguje na vstupy výkonu jezdce tím, že buď šetří baterii při nízkých vstupních momentech, nebo rychle zvyšuje dodávku energie, aby poskytoval maximální výkon 85Nm při vstupním kroutícím momentu přibližně 60Nm. Tato funkce je prováděna mnohem dříve než u jeho předchůdce. Jedná se o inteligentnější algoritmus asistenčního poměru, díky kterému je režim TRAIL tak univerzální, že na přepínání režimů lze z větší části zapomenout.

ECO vrcholí na 30 Nm a je dosahován podobně citlivým způsobem. Kromě zvýšeného dojezdu lze samozřejmě pro jezdce použít režim ECO, aby si zacvičili, kdykoli chtějí.

Navíc je toto vše nastavitelné, ať už doma nebo v terénu prostřednictvím aplikace E-TUBE PROJECT, která dodává jezdcům větší kontrolu nad tím, jak a kde jezdí. Režimy BOOST, TRAIL a ECO lze přizpůsobit celkem 10 různými úrovněmi, kroutící moment lze nastavit kdekoli mezi 20 - 85 Nm, k dispozici je pět úrovní asistence při startu a lze je nastavit pod různé profily jezdce pro různé typy jízd (např. vysoce výkonná / extrémní jízda, příležitostná vytrvalostní jízda atd.). Všechny tyto informace lze uložit jako předvolby do profilů jezdců, například dopravní režim šetřící baterii a vysoce výkonný technický režim pro singletracky. Jezdci mohou snadno přepínat mezi těmito režimy pomocí displeje počítače.

Jezdci mohou také používat aktualizovanou aplikaci E-TUBE RIDE pro elektrokola ke sledování všech svých jízdních informací na displeji chytrého telefonu. Možnosti zobrazení obrazovky ukazují metriky jízdy v režimech ECO, TRAIL a BOOST plus nově přidané funkce včetně historie jízd, živých map a uživatelsky přívětivých grafických aktualizací.Parametry

ZnačkaROCK MACHINE
Rok 2021
Barva Matte Khaki/Neon Orange/Black
Rám Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Smooth Welding, Trail Ultimate Geometry
Materiál rámu Alloy 6061
Počet převodů 11
Přední vidlice RockShox Judy Silver TK, TapeRed, 15x110mm axle, Lockout, 130mm travel
Způsob pružení vzduch
Zamykatelná vidlice Ano
Hlavové složení ACROS AZX-251, Zero Stack, 1-1/8“x1.5“, BlockLock
Převodník SHIMANO FC-EM600, 36T
Řazení SHIMANO DEORE SL-M5100-IR, 11-speed
Modelová řada řazení DEORE
Přehazovačka SHIMANO DEORE RD-M5100 Shadow Plus
Modelová řada přehazovačky DEORE
Typ brzd hydraulické kotoučové
Brzdy SHIMANO BL-M4100/BR-MT420, 180/180 rotor, hydraulic disc brake, Metallic pads
Kotoučové brzdy Ano
Náboj přední SHIMANO HB-MT400, 32H, CENTER LOCK, 15x110mm THRU Type AXLE
Náboj zadní SHIMANO FH-MT400-B, 32H, CENTER LOCK, 12x148mm THRU Type AXLE
Vícekolečko SHIMANO DEORE CS-M5100-11, 11-51T
Ráfek WTB SX23, 32H
Plášť přední WTB SX23, 32H
Zadní plášť WTB SX23, 32H
Paprsky Sapim Leader, Stainless Black
Řetěz KMC X11e EPT
Řídítka ONE1 Alloy, MTB AL-3520BT, 6° upsweep, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
Gripy Velo VL-G1777D2, Ergo Grip
Představec ONE1 TDS-D606 Alloy, 35xE35mm, 0°
Sedlo WTB Volt Sport
Sedlovka ONE1 Alloy, MT171, dropper post 150&170mm travel, 30.9x440mm&480mm
Hmotnost 22.3 Kg
Motor SHIMANO STEPS EP800, 36V, 250W, 85Nm
Baterie DARFON, 504 Wh, in-frame mount
Nabíječka Součástí balení
Umístění motoru Středový motor
Výrobce elektropohonu SHIMANO STEPS
Maximální rychlost 25km/h
Velikost zapletených kol 29"
Kapacita baterie 13,1Ah až 17Ah
Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

Prodejna Cyklo servis Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz